Zarobki za granicą


Polacy zarabiają w Polsce z roku na rok coraz więcej. Nadal jednak są to zarobki kilkukrotnie niższe niż te w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii czy Norwegią. Na pewno są to też płace mniejsze niż oczekiwania samych Polaków, którzy marzą o własnym mieszkaniu, domu, samochodzie czy też remoncie.

Gdzie Polacy najwięcej zarabiają? W samej Polsce średnia zarobków wynosi około 3400 złotych, trzeba jednak pamiętać, że zdecydowana większość Polaków zarabia mniej niż ta kwota.

Polacy zarabiają natomiast najwięcej w Austrii, gdzie ich średnie wynagrodzenie przekracza kwotę 10 tysięcy złotych miesięcznie. Na drugim miejscu plasuje się Wielka Brytania z średnimi zarobkami minimalnie mniejszymi od 10 tysięcy miesięcznie. Bardzo dużo Polacy zarabiają też w Irlandii, Holandii i Belgii.

Wszystko to wyjaśnia fakt, że z roku na rok Polacy coraz częściej wyjeżdżają za granicę, ponieważ nie są zadowoleni zarobkami w naszym kraju.

Wyjeżdżają na wiele sposobów. Busem, samochodem, czasem też pociągiem czy nawet samolotem. Czym jest najtaniej? Zdecydowanie warty rozważenia jest przewóz osób do Holandii i Belgii oraz przewóz osób do Niemiec – polscy przewoźnicy oferują busy do Niemiec i Holandii w cenie często nieprzekraczającej kwoty 300 złotych za osobę. Wszystko zależy jednak od odległości między naszym miejscem zamieszkania, a miejscem pracy do którego jedziemy.

Zobacz polecane: busy do holandii.