Tort weselny na pierwszym planie


Spójność kompozycji przyjęcia weselnego odgrywa współcześnie niebagatelną rolę. Odpowiedni dobór sali, dekoracji, muzyki, menu oraz stylizacji młodej pary, a nawet środka transportu sprawia, że wydarzenie staje się malowniczym spektaklem – ucztą na cześć nowożeńców i ucztą dla zmysłów świętujących wspólnie z nimi gości.
Na początek symboliczna lampka szampana na pobudzenie apetytu. Wzniesienie tradycyjnego toastu za zdrowie nowożeńców i brzęk kieliszków lądujących przesądnie na parkiecie – na szczęście.
Następnie pobudzony zostaje wzrok, gdy wystylizowana para młoda wiruje wokół własnej osi w trakcie pierwszego małżeńskiego tańca.
Kolejnym element poświęcony jest zmysłowi smaku. Elegancki obiad w wersji tradycyjnej lub nieco bardziej ekscentrycznej, dopasowanej do kubków smakowych i gustów gospodarzy przyjęcia.
Aż w końcu czas na zabawę. Dobór muzyki to nie lada wyzwanie, tym bardziej, że jej głównym zadaniem jest stworzenie atmosfery, w której wszyscy będą się czuć swobodnie.
Kiedy tańce, hulanki i swawole zakrapiane wielobarwnymi trunkami trwają w najlepsze czas na punkt kulminacyjny – tort weselny. Powinien zaskakiwać i wywoływać pragnienie skosztowania choćby małego kawałeczka. Cukiernictwo, to niewątpliwie sztuka. Jednak tort nie może być wyłącznie uzupełnieniem scenografii czy rekwizytem symbolizującym słodkie, wspólne życie pary młodej. Jego rola wykracza poza moment tradycyjnego, wzajemnego karmienia się przez małżonków pierwszym kawałkiem. Wygląd musi dorównywać smakowi. Zatem zwieńczeniem wspomnianych pragnień powinien być pierwszy, rozpływający się w ustach kęs. Aromat, zróżnicowane tekstury, kompozycja smaków i feeria barw. Torty weselne to element zaskoczenia, wprowadzany w momencie, w którym, wydawać by się mogło, nic już nie może zaskoczyć. To słodkie zwieńczenie przyjęcia. Jest niczym pocałunek wieńczący przysięgę małżeńską. Torty ślubne powinny być uzupełnieniem menu oraz współgrać z serwowanymi napojami. A jednocześnie wyróżniać się na tle przyjęcia, pięknie się z nim komponując.

Wyśmienite torty weselne: https://cukiernia-piskorska.pl/