Myślisz o zmianie zawodu?


Specjaliści od rynku pracy od dłuższego już czasu mówią otwarcie: w ciągu swojego życia nie raz zmienisz nie tylko miejsce pracy, ale też branżę. Wiele osób napawa to przerażeniem, co właściwie nie powinno dziwić. Człowiek poświęca dużo czasu, aby stać się wykwalifikowanym pracownikiem i nie uśmiecha mu się opuszczanie swojej strefy komfortu — to zrozumiałe.
Niestety, to rynek pracy już dawno opuścił strefę komfortu. Pomimo że tak niskiego bezrobocia, jak w 2017 roku, nie było od 26 lat (został odnotowany najniższy wynik od 1991 roku), to nigdy rynek pracy nie wymagał, aż takiej elastyczności i ciągłego rozwoju. Co należy podkreślić, osoba poszukująca pracy często musi wybiegać myślą w przód, starać się dokształcać z własnej inicjatywy, a nie liczyć, że wszystkiego nauczy nas pracodawca.
Nikt nie chce umniejszać wartości doświadczenia, to ono jest podstawową wartością, z jaką przychodzi się na rekrutacje, ale warto zainwestować w dodatkowe kursy, lub studia podyplomowe. Dobrym przykładem wiedzy cenionej przez znakomitą większość pracodawców jest studium zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy. Aby znaleźć informacje, jak takie dodatkowe umiejętności zdobyć, wystarczy wpisać odpowiednia frazę w wyszukiwarkę, np. BHP Poznań. Wtedy znajdziesz informacje odpowiednie, dla twojego miasta.