Czym jest protetyka stomatologiczna?


O ile określenie „stomatolog” nie jest obce nikomu z nas, o tyle „protetyk” może już spotkać się z zastanowieniem. Czym jest więc i w jakim obszarze działania znajduje się protetyka stomatologiczna?
Otóż, protetyk to nie kto inny jak znany nam dentysta. Posiada on jednak dodatkowe kwalifikacje umożliwiające mu odbudowywanie braków w uzębieniu. Protetyka stomatologiczna zajmuje się bowiem odtwarzaniem stanu uzębienia po przebytej przez pacjenta chorobie, braków powstałych na drodze procesów naturalnych lub uszkodzeń mechanicznych. Niezależnie od liczby brakujących w uzębieniu zębów, protetyk jest w stanie odtworzyć pełen zgryz składający się z równych, lśniących zębów, zapewniających widok zdrowego i pięknego uśmiechu. Do uzyskania takiego efektu dentysta wykorzystuje materiały, które są wytrzymałe i trwałe. Aktualnie, zakres działania, jakim wyróżnia się protetyka Poznań jest bardzo szeroki. Powstające w ten sposób pojedyncze zęby, mostki i protezy dają wrażenie naturalnych, własnych zębów.
Podsumowując, o zęby trzeba dbać. Jednak każdemu z nas może przytrafić się nieszczęśliwy wypadek, w wyniku którego stracimy ząb. Wówczas nie ma na co czekać. Należy jak najszybciej udać się do protetyka, by z powrotem cieszyć się pięknym uśmiechem.